Program a doplňkové akce

Potěšení babiček na Bulovce

Pokračujeme v návštěvách u babiček v projektu "Mezi námi". Po delší době jsme se vypravili na Bulovku, kde nás babičky a koordinátorka projektu přivítala s činností, která děti i babičky velmi zaujala. Vyráběly se jarní kytičky. Děti lepily a stříhaly a babičky byly nápomocny a užívaly si přitomnost našich pěti dětí. Atmosféra byla úžasná a nechyběla ani legrace. Tentokrát připravíme úkol my a nebude jen tak ledajaký, ale psssst. A nakonec pro babičky budeme mít překvapení. Už teď se moc těšíme na reakci a doufáme, že potěšíme. Podělíme se o další zážitek prostřednictvím fotek příští měsíc.

O třech prasátkách. Loutkové divadlo.

Prasátka, která si neuklízela v domečku a jak to s nimi dopadlo? Zlý vlk se na ně chystal a zda je snědl nebo ne by Vám už pověděly děti. Pohádka, za kterou jsme se vypravili, byla pro děti od dvou let a proto svou délkou představení byla právě vhodná pro nejmenší diváky. Bohužel přímo v divadle při pohádce se fotit nesmělo, ale zážitek jsme si odvezli všichni úžasný.

      

Pohádkový karneval

15.2. se už od rána chystala velká událost. Děti měly převleky,které stály opravdu za podívanou. Originální byla i "zelená devítka" a "smutný kosmonaut". Paní učitelky připravily dětem bohatý program, ve kterém si vyzkoušely prolézání "zlatou bránou" a dobrodružnou opičí dráhu. Nechyběly písničky, tanečky a také něco dobrého na zub.

 

Království železnic aneb dětský sen po mnoho generací

"Vláčky".. to je něco, co upoutá každého snad v jakémkoliv věku. S dětmi jsme se jako každý rok vypravili za krásou tohoto světa. Modely vláčků, které jsou vyladěny do nejmenších detailů, pravá tramvaj i autobus a samozřejmě hrací koutek. To vše jsme si užili celé dopoledne a mohli se vrátit do dětských let. Však kdo nemiloval nádheru modelů vlakových souprav?

Barevný podzim

Týdenní tématický projekt pod názvem „Barevný podzim“ nám ukázal cestu do světa chladného, avšak slunečného podzimu. Děti poznávaly barvy pomocí listů na stromech a přírodnin, které jsme si nasbírali venku. Vše bylo zhotoveno jako velké společné práce a poté vyvěšeno u nás v šatně. Stromy, keře, košík s ovocem, draci, prostě všechno v podzimním ladění. Nechyběly ani písničky a básničky „Jablíčko sladké jako med“ a „Foukej, foukej větříčku“. A už se těšíme se na další společné tvoření, nyní zřejmě ve „strašidýlkovém stylu“.

Plán akcí na rok 2016/2017

 

 

Maňáskové divadlo (každý měsíc)

Angličtina (Cookie and friends)-po,stř,pá

Podzimníček plný barev (děti přijdou v podzimních barvách)

Vláček na Žofíně

Solná jeskyně

Drakiáda malých námořníků (výroba draků na

různé způsoby)

Železniční muzeum Anděl

Policie ve školce

Slavnostní rozsvícení stromečku s rodiči

Velikonoční dílnička

Živá zvířátka (pejsek a kočička)

Preventivní programy (prima vizus - prevence očí, logopedické vyšetření)

Olympiáda Firemních školek

Kurzy plavání (2.pololetí)

Aquapark Barrandov (od 3.let)

Vláček na Žofíně

Krásného slunného dne jsme se vydali za vláčkem, který snad milují všechny děti i dospělí. Tento dřevěný vláček nás vlákal na své nástupiště, kterému slouží opravdový výpravčí a děti si tak mohly užít nejen jízdu, ale i úžasnou železniční atmosféru u Vltavy. Počasí nám přálo  a tam jsme si vycházkou podél vody zpříjemnili cestu zpět. Už se těšíme na další zážitek, tentokrát možná pojedeme parníkem.

 

Pravidelné návštěvy pravé solné jeskyně

Procedury v Solné jeskyni se doporučují nejen osobám se zdravotními problémy, ale také zdravým jedincům. Léčebné a relaxační kúry v Solné jeskyni nám poskytují kromě léčebného efektu i tolik potřebný odpočinek a možnost načerpat nové síly a energii.

Pravidelný pobyt v solné jeskyni působí jako prevence či podpůrná léčba při mnoha obtížích:

 

•Nemoci dýchacích cest

•Alergie

•Poruchy imunity, prevence nachlazení a chřipky

•Revmatologické nemoci a artróza

•Snížená funkce štítné žlázy

•Nemoci zažívacích orgánů

•Srdečně-cévní onemocnění

•Dermatologické nemoci

•Dysfunkce nervové soustavy

 

Pět 45 minutových relaxačních posezení v atmosféře jeskyně se vyrovná tydennímu pobytu u moře v době po bouřce kdy je ovzduší v přímořské oblasti nasycené velkým množstvím jódu.

Čisté ionizované ovzduší jeskyně zlepšuje celkovou kondici organizmu.

Prima Vizus- preventivní screeningové vyštření zraku 22.9.2015

 

V rámci ŠVP jsme zařadili preventivní vyšetření. Jako první byl na řadě oční screening.

Děti jsme na nic předem neupozorňovali,abychom zbytečně nevyvolali nějaké obavy,protože většina se neznámých lidí ostýchá i bojí . Po příchodu specialisty Prima vizus jsme nechali vyšetřit jedno dítě po druhém vždy v přítomnosti a doprovodu zdravotní sestry . Samotné vyšetření je nebolestivé a rychlé. Po odchodu si děti odnesly obrázek jako při návštěvě lékaře. Výsledek bude rodičům dodán do týdne od výkonu.

 

http://www.screening.primavizus.cz/

 

Olympiáda na zámku Berchtold

Již tradiční Olympiáda Firemních školek se opět konala v krásném prostředí zámku Berchtold. Děti si nejen zasoutěžily,ale i poobědvaly v kouzelné atmosféře zámecké restaurace. Nechyběla ani zvířátka z místní minizoo a prohlídky okolí. Cesta vlakem některé sportovce uspala až do cílové stanice. Naše zdárné výkony byly oceněny pěknými cenami a medailemi. Za rok se budeme opět těšit.

Jako v pohádce s pejskem a kočičkou

Kamarádi zvířátka u nás na návštěvě.

Sally je dvouletá fenka míšenka . Miluje děti,dospělé a všechny hračky. Je vychovaná a reaguje na všechny povely.

Kočička mainská mývalí  "NW SC ....OGGIE ORIA OF SUDDEN BLAZING,CZ,.... JW DUM DSM DM " se pyšní těmito pěti tituly z mezinárodních soutěží :-) K nám přijela s paní Koblížkovou,která chová právě takové krásné šlechtěné kočičky. Oggie byla velice klidná a přítulná.

                                

Po Vltavě parníkem za slunného počasí

Což takhle dát si "mokrý výlet"? Co bychom to byli za školku "Pobřežní",kdybychom si nevyzkoušeli opravdovou plavbu lodí.A že se nám výlet vydařil se vším všudy. Krásné počasí,vyhlídka nejen z podpalubí,ale i venku ze zádě lodi. A nakonec pořízená fota u kormidla. Více ve fotogalerii.

                                                      

Dobrodružná cesta čarodějnic a čarodějů 30.4.

Ve čtvrtek jsme si po náročné výrobě našich čarodějnických masek oslavili svátek všech čarodějnic. Čekala nás dobrodružná cesta za pokladem. Museli jsme prolézt čarodějným tunelem a  přeskákat přes všechny překážky až k cíli. Za splnění nás čekal diplom za statečnost a vytrvalost.

 

"Krok za krokem ke zdraví" - aquapark Barrandov 23.1.2015

O tom,jak někteří jedinci milují vodu, jsme se přesvědčili jeden krásný pátek v Barrandovském aquaparku. Někomu vystačilo brouzdaliště, jiní zas vyhledávali adrenalin. Potápění, klouzání a spousty legrace jsme zažili s dětmi ve vodním ráji. Menší otužilci vyhledali výřivku i s paní učitelkou :-)

 Přinesli jsme na druhé setkání překvapení v podobě upravených fotek a udělali jsme tím naším babičkám obrovskou radost.

Mezi námi - vzpomínka na první setkání

Mezi námi- naše první oficiální setkání v ulici Křižíkova 27.1.2014

Vzájemné potešení ze strany "babiček a dědečků " a dětí z MŠ Pobřežní.

Besídka ve školce 16.12.2014

http://www.jt-firemniskolka.cz/sites/www.jt-firemniskolka.cz/files/skolkavanocni-021.jpg

Předvánoční čas aneb nekonečné těšení na Ježíška,kterého se dětem dostalo i ve školce. Nadělovaly se hračky především na naší novou zahradu,která nám bude k dispozici od jara. Šikovné maminky donesly cukroví a než jsme ho připravili na stůl,záhadně nám mizelo v obležení dětiček :-) Děti v celém programu předvedly , co se naučily za pomocí svých trpělivých učitelek.

Mezi námi.První návštěva v domě seniorů na Bulovce

http://www.jt-firemniskolka.cz/sites/www.jt-firemniskolka.cz/files/pc150596.jpg

Naše první návštěva u "babiček" se všem moc líbila. Jeli jsme tramvají až na Bulovku. Společně jsme se zazpívali několik koled, popovídali si o "Ježíškovi" a předali náš dáreček a přáníčko. Na babičkách a "dědečkovi" z jejich tváří byla vidět radost a dojetí z našeho mezigeneračního setkání. Těšíme se na další akci,kde společně budeme něco vyrábět a zavzpomínáme na vánoční svátky.

 

Kouzelná noc ve školce byla prostě kouzelná. Čekalo nás překvapení v podobě živého pejska,tancovali jsme,zpívali,hráli různé hry a nakonec k nám do školky zavítal Spejbl a Hurvínek s pohádkou. Spinkali jsme všichni celou noc, nikomu se nestýskalo a domů  si každý odnesl diplom za odvahu :-).

Noc ve školce 7.11.2014

Plavání AXA

Plavání-základ zdravého životního stylu.

 

Od září probíhají pro děti z naší MŠ kurzy plavání v hotelu AXA pod vedením PŠ Betynka. Výuka plavání je vždy ve čtvrtek od 9:45 do 10:30 hod.

Význam plavání !!!

Plavání slouží k upevnění zdraví
- stimulace správného psychomotorického vývoje
- příznivě ovlivňuje srdečně-cévní systém
- zlepšuje činnost dýchacího systému
- odstraňuje různé nedostatky a vady držení těla
- otužování
- podporuje chuť k jídlu
- prohlubuje spánek

Více na www.betinka.cz

Logopedický screening

 

Logopedický screening probíhá pod odborným vedením . Péče je zajištěna školním logopedem a logopedickým asistentem v jedné osobě. Logopedický screening probíhá v samostané místnosti, aby dítě nebylo rušeno ostatními dětmi.

Během screeningu se bude zjišťovat, jaká je u dítěte:

. aktivní a pasivní slovní zásoba

. jaké je jeho vyjadřování

. jaká je jeho fonace, artikulace a oromotorika

. jaké je úroveň hrubé a jemné motoriky

. jaký je fonematický sluch

. jaká je úroveň kresby a grafomotoriky

. zraková a sluchová analýza , syntéza a paměť